Kars Valiliği -Kocaeli Bilişim
Kars Valiliği Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Bilişim'in ortaklaşa üstlendiği proje yayına girdi.

Kars Valiliği Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Bilişim'in ortaklaşa üstlendiği proje ile, Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretlerine ait tüm bilgi, dökümanlar, kitaplar,haberler ve türbesine ait fotoğraf ve videoların yer aldığı internet sitesi www.civanmert.org hizmete girdi.

Kars Valiliği Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 81 il ve ilçelerin okul ve kurumlarına gönderilen resmi yazılar ile tanıtımı yapılan Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri'ne ait internet sitesi ile genç nesillerin böylesi büyük değerlerimizi tanıması ve anlayabilmesi amaçlanıyor.

Kars İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yıldırım ALKIŞ, www.civanmert.org internet sitesi ile ilgili olarak yaptığı açıklama da " Milli Eğitim Müdürlüğümüzün  Değerler Eğitimi kapsamında  İlimizde meftun bulunan Anadolu’nun manevi Fatihlerinden Şehit Ebu-l Hasan Harakani Hazretlerinin irfanını, insan sevgisini, hoş görüsünü ve  Anadolu’da kurmuş olduğu büyük medeniyet fikirlerini yeni yetişen genç nesillere aktarmak gayesiyle  kurduğu web sitesi 07/01/2014 tarihi itibariyle yayın hayatına başladı. Hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Bistâm'ın kuzeyindeki Harakan köyünde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri Nakşibendiyye silsilesinde önemli bir yer verilen ve Üveysîliği üzerinde bulundurmaktadır.

Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri'nin tüm Türkiye ve dünyaya tanıtımı amacıyla hazırlanan www.civanmert.org internet sitesinde, Harakani Hazretlerinin Hayatı, Menkıbeleri, Silsilesi ve Sözlerinin yanısıra, Harakani Hazretlerinin türbesine nasıl ulaşılacağı, Hasan Harakani Vakfı iletişim bilgileri de bulunuyor.Internet sitesinden ayrıca, Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri hakkında yazılan kitap,dergi,döküman ve makalelere ulaşılabiliyor.

Internet sitesinin teknik altyapısının oluşturulmasında, Kars Valiliği Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeyi yöneten Kocaeli Bilişim Yazılım Hizmetleri Genel Müdürü Göksu Günay, Anadolu'nun büyük değeri Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri'nin ülke genelince tanıtımının yapılmasına ve böyle büyük bir değerimizin yeni nesillerce tanınabilmesi için yapılmış olan projeye katkılarının olabilmesinden gurur duyduğunu belirterek, emeği geçen herkese Kocaeli Bilişim ekibi adına teşekkürlerini sundu.

Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri internet sitesi ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki adresten alabilirsiniz : www.kocaelibilisim.com/HasanHarakani/


Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri İnternet Sitesi : www.civanmert.org
Site Yetkilisi : Ali Cengiz BİRDAL (Milli Eğitim)

12.03.2014 16:03:45 tarihinde eklendi